Nasze ulubione książki

poniedziałek, 10 października 2011

Głodna wiewiórka

Pojechałyśmy dziś na targ po dynie. I po inne warzywka, które oczywiście wcześniej narysowałyśmy na naszej obrazkowej liście i Maja całkiem sama zrobiła zakupy. I pani sprzedawczyni i moja Dziewczynka były jak zwykle zachwycone :)

Oprócz dyni kupiłyśmy też orzechy ( żołędzie laskowe jak mówi moje dziecię :)). Więc przyszła pora na wiewiórkową zabawę.


Zrobiłyśmy wiewiórkową maskę - opaskę ( na początku próbowałyśmy z normalną maską, ale Mai było niewygodnie ) i można zaczynać zabawę. Wiewiórka wychodzi z pokoju, a ja chowam we wszystkich zakamarkach orzechy włoskie i laskowe. Wiewióreczka z koszyczkiem wbiega do pokoju i szuka orzeszków - robi zapasy na zimę.


Kiedy odszukałyśmy już wszystkie orzechy pochowane w całym domu ( i to kilka razy :) , mała wiewiórka urządziła sobie dziuplę ( konstrukcja z krzeseł, przewieszonej kołdry i kosza z pościelą :) i zakopała tam swoje zapasy, żeby nie była głodna zimą. Zabawa w dziupli trwała potem jeszcze długo. Ale prawdziwy orzechowy szał był kiedy Tata wrócił z pracy. Wtedy były już dwie głodne wiewiórki, szukające orzeszków - która znajdzie więcej i zrobi większe zapasy. Potem oboje układali swoje orzechy w rządkach i liczyli. Było naprawdę fajnie - moja mała głodna Wiewiórka chce się tak bawić bez końca, a taka zabawa ma tyle zalet, że ja nie mam nic przeciwko :)

Ach, i jeszcze nasze dzisiejsze ślicznotki wybrane przez Maję :)

5 komentarzy:

 1. Jaka śliczna wiewióreczka :) U nas też wiewiórki tylko orzechów jeszcze brak...

  OdpowiedzUsuń
 2. O jaka słodka ta Twoja Wiewiórka ;-) Moi chłopcy też lubią zabawy tego typu - nie wiem co w nich jest. Pozdrawiam serdecznie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. he he Tomek tez ostatnio bawił się z dziadkiem (ponoc w nieskończoność) w szukanie czegoś i w ciepło zimno :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały sposób na zabawę.. Chyba skopiujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sprytna wiewióreczka co orzeszki znajdzie i zakupy zrobi.Super!:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...