Nasze ulubione książki

wtorek, 23 sierpnia 2011

One Lovely Blog Award i 7 rzeczy o mnie

Z całego serca dziękuję za miłe wyróżnienia, które otrzymałam od:

Frajdy Przyrodnika
W pogoni za E.
Linum
Mamusiek z Babylandii
i Gosi z TominowaDziewczyny sprawiłyście mi ogromną radość i jestem Wam bardzo wdzięczna za dostrzeżenie mnie! Odkąd Was poznałam, wirtualnie oczywiście, jestem dużo szczęśliwsza! Naprawdę zmieniłyście moje życie na lepsze i brak mi słów by podziękować Wam za bezmiar inspiracji, jaki tworzycie. Jesteście wspaniałe i z każdą z Was bardzo chętnie spotkałabym się w prawdziwym świecie!

Nie mam problemów z pisaniem o sobie i nawet sprawia mi to radość, dlatego tym bardziej cieszę się z wyróżnienia i oto moja siódemka:

1.Mam wiele niespełnionych marzeń o tym, jak potoczyłoby się moje życie gdyby... Gdybym mogła wybrać, kim chcę być i czym się zajmować, to byłabym najszczęśliwsza w świecie pracując w dubbingu przy bajkach i programach dziecięcych :) Naprawdę. Bardzo chciałbym też być takim Domisiem, albo innym stworkiem, śmiać się do dzieci i śpiewać im piosenki. Uwielbiam śpiewać dziecięce piosenki, z moją córeczką słuchamy teraz w samochodzie muzyki z bajek Disney'a i śpiewamy dzieląc się na głosy, na przykład ja jestem Minnie, a ona Daisy, i wiecie co? Jest cudownie :)

2.Uczyłam się w klasie biologiczno-chemicznej, bo miałam być lekarzem, dziś nie raz żałuję, że nie wytrwałam w tym postanowieniu, ale po maturze moim największym pragnieniem była praca w teatrze lalek, który kocham do dziś, w liceum byłam z nim tak związana, że niemal tam mieszkałam. Zdawałam na Akademię Teatralną, na Wydział Lalkowy w Białymstoku, ale odpadłam, bo nie potrafię powiedzieć rrrrrrrrrr..., r więźnie mi w gardle i nigdy nie będę aktorką, chociaż w czasach studiów i szkoły należałam do kilku grup teatralnych, gdzie wystawiliśmy wspaniałe przedstawienia, na przykład Dziady Mickiewicza.

3.Uwielbiam parki wodne, wszelkie delfinaria, oceanaria i fokaria, uuuuwielbiam! Pokazy odbijania piłeczki, skakania po rybkę, podskoki i figle delfinów czy fok to coś, na co mogłabym patrzeć bez końca z uśmiechniętym buziakiem i rozradowanym sercem. Gdybym nie dubbingowała bajek, zostałabym treserem delfinów na Florydzie, naprawdę!

4. Jestem bardzo bardzo sentymentalna, uwielbiam wspominać młodzieńcze historie i rozczulać się nad magicznymi chwilami z przeszłości, sprawia mi to wielką radość i ociepla serce, dlatego pielęgnuję wspomnienia bardzo troskliwie i nie raz potrafię zanudzać różne osoby opowiadając kolejny raz te same dawne, zabawne lub niezwykłe zdarzenia, do których jestem najbardziej przywiązana. Spotkanie ze starymi przyjaciółmi i spokojne, dłuuugie wspominki, to dla mnie źródło mnóstwa pozytywnej energii.

5.A propos wspomnień, w szkolno-studenckich czasach zjeździłam spory kawałek Europy autostopem, takich wypraw było sporo. Byliśmy w Chorwacji, w Czechach i zwiedziliśmy południową Francję nie przejeżdżając ani kilometra autobusami, czy pociągami. Mieliśmy wielgachne plecaki, spaliśmy w namiotach przy autostradzie, zwiedzaliśmy świat, a kosztowało to grosze. Bywały momenty załamania, kiedy przez kilka godzin nie zatrzymywał się nikt, ale potem zawsze ktoś się znalazł i już jedziemy dalej, znów jest wspaniale. Myślę, że uzbierałoby się pewnie więcej niż stu kierowców, którzy nas podwozili bliżej lub dalej, w stronę słońca.

6. Boję się wielu rzeczy, poczynając od robactwa wszelkiego, przy którym potrafię wpaść w panikę, kończąc na chorobach, trzęsieniach ziemi i końcu świata. Wiem, że najczęściej ten strach jest zupełnie irracjonalny, ale nie potrafię nad nim zapanować i niestety towarzyszy mi w życiu bardzo często, dlatego nie cierpię oglądać wiadomości, bo natłok złych informacji i zdarzeń, nad którymi człowiek nie jest w stanie zapanować, sprawia, że potrafię wpaść w stan totalnego lęku.

7. Nienawidzę współczesnej, dorosłej prozy pokazującej wszystkie straszności i obrzydliwości świata, pełnej brutalności i wulgarności, ociekającej wszystkimi możliwymi ludzkimi wydzielinami i całkowicie dosłownej w postrzeganiu tragicznej rzeczywistości. Byłam skrajnie nieszczęśliwa kiedy na ostatnim roku studiów na 'literaturze współczesnej' byłam zmuszona przeczytać całe mnóstwo takich potwornych 'dzieł'. Nie rozumiem tego i chcę wierzyć, że świat jest dobry. Kiedy sięgam po książkę i pojawia się w niej brutalność i wulgarność, wiem, że więcej jej nie tknę, fuuu. Czytając uwielbiam marzyć i przenosić się w inny magiczny świat. Najbardziej lubię zdecydowanie książki fantasy i Harry Potter jest jednym z moich idoli. A na współczesne ohydne pozycje rzucam zaklęcie Expelliarmus! i niech trzymają się ode mnie z daleka :)

Ponieważ na wyróżnienia odpowiadam z opóźnieniem z powodu urlopu postanowiłam nie nominować do zabawy kolejnych 16 osób, bo wszystkie blogi, którymi uwielbiam się zaczytywać już dawno otrzymały swoje wyróżnienia. Te które moim zdaniem, są najbardziej wartościowe i pokrywają się z moją tematyką znajdziecie w mojej liście blogów po lewej stronie. Autorkom ich wszystkich serdecznie dziękuję za wszystko, co robią i pękam z dumy, że mogłam je poznać i zaprzyjaźnić się z Nimi.  PRZENAJWIELKIE DZIĘKI :)

p.s. Wracamy w połowie tygodnia i serdecznie zapraszamy na powakacyjny konkurs! :)

2 komentarze:

  1. Gratuluję nominacji!Fantastycznie czytać te wszystkie rzeczy o Tobie!Myślę, że przygoda z dubbingiem jeszcze przed Tobą:)

    OdpowiedzUsuń
  2. mi tez się miło czytało :) pozdrawiam i życze takiej pogody ducha zawsze :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...