Nasze ulubione książki

poniedziałek, 20 czerwca 2011

I spy

Jestem bardzo, bardzo zadowolona z tego projektu, został spontanicznie wymyślony i natychmiast zrealizowany. Maja bardzo lubi znaną bajkę 'Co ja widzę', angielskie 'I spy'. Występuje tam zabawa bardzo popularna na wielu blogach w wyszukiwanie ukrytych drobiazgów, wiele razy widziałam takie szpiegowskie butelki, ale my na początek wolałyśmy ukryć mnóstwo małych przedmiotów na białym tle i zrobić sobie planszę do wyszukiwania identyczną jak w bajce. No i mamy, no i mamy, no i mamy, czy ty też? :) Tak śpiewa Widzik i Szukasia i my też!

Planszę przygotowałyśmy razem, Maja pomagała mi zgromadzić drobiazgi, potem tylko sfotografowałyśmy, wydrukowałyśmy no i mamy :)


Zabawa oczywiście doskonała, mówię np. 'Widzę tygrysa w paski całego, nożyczki do pazurków, baterię, co daje energię i kosmitę czerwonego!' - i Maja szuka, a potem ona mówi i ja szukam. Aż znajdziemy wszystko. Muszę ją jeszcze tylko zalaminować i będzie jak znalazł na przykład do samochodu w drodze do przedszkola. Ach i muszę takich plansz zrobić więcej, więcej, więcej... :)

4 komentarze:

 1. Też mam to w planach :) bajki niestety nie znamy... świetnie Wam wyszło, dużo sie naukładałyście!
  nas ogranicza ostatnio brak kolorowego tuszu :( :(

  OdpowiedzUsuń
 2. My też uwielbiamy wszystkie zabawy typu "I spy" Pieknie Wam wyszła ta plansza ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. ooo super na bialym tle na poczatek to lepszy pomysl!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...