Nasze ulubione książki

niedziela, 26 czerwca 2011

Na jagodyWróciliśmy bardzo, bardzo zadowoleni z wyjazdu, gdyby tylko nie było tak daleko wyjeżdżalibyśmy chyba w każdy weekend w nasze rodzinne strony. Jestem rodowitą Warmianką, z samego serca Warmii i darzę przeogromnym uczuciem ten region naszego kraju. Bardzo się cieszę, że moja Córka rodowita Wielkopolanka znajduje tak wiele przyjemności w spędzaniu czasu nad czyściutkimi jeziorkami, szwędaniu się bo bujnych leśnych ścieżkach w poszukiwaniu grzybków i poziomek, słuchaniu kumkania żabek i pracach w ogródku na świeżym, czystym powietrzu. Ehhh, szkoda, że tak szybko musieliśmy wracać, bo atrakcji było w bród.

Pogoda nie rozpieszcza, więc o dmuchaniu basenu nie było nawet mowy. Ale mieliśmy świetną alternatywę - jeśli w wakacje, któraś z dróg zaprowadzi Was na Warmię do miejscowości Pluski pod Olsztynem to po pierwsze koniecznie idźcie do tamtejszej kameralnej smażalni nad jeziorem na świeżą, jeziorną rybkę - pyyyszota :) Miejsce to musi być bardziej znane niż mi się wydawało, bo przy stoliku obok nas smakowite rybki wcinał z rodzinką pewien bardzo znany przystojniak z telewizji :) A po drugie koniecznie wybierzcie się z dziećmi do absolutnie fantastycznego aqua parku w hotelu Warmia Park. Majka pływała już w wielu miejscach, ale żadnym nie była nigdy tak zachwycona jak tym właśnie. Najróżniejsze zjeżdżalnie, rzeki, bąbelki - raj dla małego i dużego pływaka i do tego wspaniała aranżacja wnętrza - liście, kamienie, drewno. Ehhh, byliśmy dwa razy, ale sądzę, że moja Córka chętnie by się tam wprowadziła na stałe :))

A na wycieczce do pobliskiego lasu Maja zbierała z dziadkiem jagody, poziomki, kurki, łapała motyle, ślimaki i pająki, a na koniec nazbieraliśmy jeszcze mnóstwo kwiatów i ziół, żeby zrobić sobie zielnik.


Były kolejne ogniska, a nawet ciężka praca przy drewnie do kominka - Maja zachwycona :) A prawdziwe warmińsko-mazurskie wakacje dopiero przed nami - z niecierpliwością wypatrujemy gorącego letniego słońca i już się nie możemy doczekać! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...