Nasze ulubione książki

piątek, 9 września 2011

Kalendarz - odliczamy dni do urodzin

Moja Córka bardzo bardzo przeżywa swoje urodziny, jest to naprawdę najważniejszy dzień w roku, mówi o tym już pół roku wcześniej i czeka czeka czeka. Uwielbia wszystko co urodzinowe  - czapeczki, trąbki, baloniki, serpentyny, tort i oczywiście przyjęcie. Przyjęcie urodzinowe jest najważniejsze i musi być wspaniałe, ze wszystkimi przyjaciółmi. Urodziny to oprócz kotków, coś co Maja kocha najbardziej :)

Dlatego, co roku solidnie się przygotowujemy, wyczekujemy i wreszcie spełniamy jak najwięcej urodzinowych planów i marzeń. Żeby łatwiej było czekać już w zeszłym roku odliczałyśmy dni odkreślając je na kartce. To bardzo fajny sposób, bo dziecku dla którego 'za dwa miesiące' to raczej trudna do określenia data, daje jasny obraz dni i czasu, jaki jeszcze musi upłynąć. Poza tym można sobie też zliczać poszczególne i przy okazji 'matematykować'.


Ten kalendarz zawiera miesiące wrzesień, październik i listopad - bo wtedy są urodziny Mai, jak już miną, zrobimy następny i będziemy odliczać dni do Świąt. Codziennie Maja odkreśla 1 dzień i bardzo tego pilnuje :) strony z kalendarza pochodzą stąd.

Jak widzicie, są tu też pokolorowane na żółto dni z elementami lata. To dlatego, że jutro lecimy na krótkie wakacje i nie będzie nas przez tydzień, chciałam żeby znalazło to odzwierciedlenie w naszym kalendarzu.

Życzę Wam miłego i jak najcieplejszego tygodnia i już się nie mogę doczekać, kiedy wrócę i pokażę Wam nasz rejestr owadów, który czeka na ujawnienie, do zobaczenia za tydzień :)

Acha, najważniejsze! W związku z tym wyjazdem zmuszona jestem przesunąć losowanie Zwycięzcy w turystycznym konkursie o 4 dni czyli na 18 września, za co z całego serca Was przepraszam, w ramach rekompensaty obiecuję dołączyć do prezentu jakąś pamiątkę z tych wakacji i bardzo proszę, nie gniewajcie się za mocno za ten poślizg, do zobaczenia!

5 komentarzy:

 1. Lećcie i wypoczywajcie!
  Będziemy czekać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale telepatia! u nas tez kalendarz
  a Tomek też z listopada :)
  udanych wakacji!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, tak...udanych wakacji!Będziemy tęsknić:)

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo ciekawy pomysł z tym kalendarzem ;)
  pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...