Nasze ulubione książki

piątek, 29 lipca 2011

Klamerkowo - rolkowy pociąg


Kupiłam w końcu zestaw kolorowych klamerek do prania i będziemy mogły z nimi poszaleć :) Na początek mój wzrok padł na wielką górę rolek po papierze toaletowym i przypomniałam sobie o zabawie, którą kiedyś widziałm u Ewy. Pocięłam rolki na kółeczka i zabawa gotowa. Maja ucięła sobie dziś długą popołudniową drzemkę i była zachwycona nowym pomysłem po przebudzeniu.


Na początku stworzyła węża ( w moim zamyśle będzie to potem gąsienica ), a później wąż zamienił się w pociąg i była zabawa na całego. Skoro pociąg i wagoniki, to oczywiście muszą być też pasażerowie. Wszyscy po kolei zajmowali miejsca, potem Pan Kot - maszynista, sprawdzał wszystkim bilety, kolejno, głośno mówiąc 'Pierwszy wagon, proszę bilecik do kontroli, drugi wagon...' i tak aż do 20! :) Wszyscy podróżni kupili bilet, więc pociąg ruszył, a gdzie... oczywiście do Warszawy :) A kiedy podróż przez tunele i góry ( z nóżek i kolan Mai :) dobiegła końca, pasażerowie wysiadali kolejno, tak jak nakazywał pan maszynista 'trzeci wagonik wysiada, koniec trasy, siódmy wagonik, wysiadamy, już Warszawa itd.' Potem była jeszcze podróż powrotna i mnóstwo kilometrów przejechał nasz klamerkowy pociąg.Same zalety - ćwiczenie paluszków i precyzji poprzez przypinanie klamerek, ćwiczenie liczebników porządkowych licząc kolejno oraz wyszukując konkretny liczebnik z numerem wagonika i do tego jeszcze wspaniała zabawa, coś z niczego, czyli to co tygryski lubią najbardziej.

Nasz pociąg był tak atrakcyjny, że na koniec Puma też postanowiła zabrać się w podróż do Warszawy :)  Tyle że chciała jechać na gapę i pociąg nie ruszył :)

4 komentarze:

 1. Moi chłopcy też uwielbiają takie papierowo-klamerkowe pociągi!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pociągowo-gąsienicowo! Też taki sobie zrobimy...tylko muszę gdzieś znaleźć klamerki które nie będą pękać tak jak nasze ostatnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słdkie myszki!
  Pomysł prosty a jaki dziewczęcy...

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny pociąg dla Pumy i inne zabaweczki też się przejechały, fajnie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...