Nasze ulubione książki

wtorek, 17 maja 2011

Nasza gra planszowa

Pomysł na tą fantastyczną grę zaczerpnęłyśmy w całości ze świetnego bloga Kolorowe dzieciństwo i serdecznie za niego dziękujemy! Gra jest naprawdę wspaniała!!! Jej podstawowym atutem jest to, że wszystko w niej jest dopasowane do naszej rodziny, do tego co lubimy i potrafimy. Zasady są bardzo proste - ustawiamy pionki na starcie ( pionkami może być wszystko, co tylko chcecie i lubicie - autka, drobne figurki, kamyki - u nas są to oczywiście małe kotki ), rzucamy kostką i ruszamy naprzód po kolei po polach w trzech kolorach. Do gry dołączone są karty z zadaniami w tych samych kolorach, i jeśli staniemy na żółtym kwadraciku losujemy żółtą kartę i wykonujemy zadanie, to samo z pozostałymi kolorami.
Zadania są podzielone według kolorów:
- pomarańczowy to śpiewanie piosenek i mówienie wierszyków, które znamy ( np. zaśpiewaj 'biedroneczki są w kropeczki' )
- żółty to zadania językowe i logopedyczne (np. sycz jak wąż, powiedz alfabet po angielsku )
- czerwony to ruchowe ( te są nasze ulubione np. zatańcz szalony taniec, kręć się w kółko aż upadniesz, naśladuj hipopotama )

Oczywiście wygrywa ten, kto pierwszy dojdzie do mety wykonując po drodze wszystkie zadania. Bardzo bardzo lubimy tą grę, za to że jest 'taka nasza'. Nie dość, że same ją zrobiłyśmy, Maja sama wszystko wykleiła i razem ze mną wymyślała zadania, to jeszcze zachęca do wykonywania zadań, które są nam bliskie, które lubimy i które sprawiają nam dużo radości, a przy okazji ćwiczą i utrwalają wiedzę. Poza tym jak nam się znudzą, zawsze możemy sobie wymyślić nowe.Po prostu rewelacja! Polecamy każdemu wspólne zrobienie takiej domowej gry i świetną zabawę przy niej!

1 komentarz:

  1. Bardzo się cieszymy, że gra się spodobała! Pozdrawiamy serdecznie Waszą rodzinkę. Asia z dziewczynkami

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...